MĚSÍC ČERVEN

V měsíci červnu jsme s dětmi zažili spoustu akcí a dobrodružství. Byli jsme ve Westernovém městečku Šiklův mlýn, oslavili Den dětí, šli pěšky do SZ Lysice a uspořádali Zahradní slavnost.

Zahradní slavnost je největší akce, která každým rokem ve školce probíhá a je spojená s pasováním předškoláků na školáky. Přípravy na tuto akci vždy probíhají dlouho dopředu, spolupracujeme s dalšími organizacemi i spolky a jsou oslovováni i sponzoři. Kterým patří ještě jednou velké poděkování.

Každým rokem se Zahradní slavnost nese v nějakém tématu. Pro letošní rok bylo téma: Piráti, na palubu! Všechny děti měly úžasné kostýmy, paní učitelky měly námořnická trička, celá zahrada byla nazdobená 200 balónky, v domečku z proutí byl vyroben „podmořský svět“, mezi dětmi chodil balónkový klaun, bohatá tombola, skákací hrad, občerstvení, ukázka hasičské techniky, společné tvoření s rodiči, soutěže o pirátský poklad, pirátský dort a diskotéka s pasováním předškoláků na školáky s divadlem Koráb. Prostě den, o kterém se všem dětem bude ještě v noci pěkně zdát.

Věřím, že všechny děti budou semnou souhlasit, když řeknu, že se jedná o největší a nejkrásnější akci v celém roce. Přiznávám se, že každé loučení na konci roku s dětmi je smutné. O to těžší je loučení s předškoláky, se kterými se v září již v mateřské škole nepotkáme.

Pevně věřím, že si děti celý rok ve školce pěkně užily, a že budoucím prvňáčkům jsme daly vše, co k dalšímu životu potřebují.

logolink

Základní škola a Mateřska škola Drnovice © 2012. All Rights Reserved.